Ballina Kryesore Si po terrorizohen fëmijët e prokurorëve që hetojnë Tahirin, merren në pyetje...

Si po terrorizohen fëmijët e prokurorëve që hetojnë Tahirin, merren në pyetje 10-vjeçarët

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar terrorin që po ushtrohet ndaj fëmijëve të prokurorëve që po hetojnë Tahirin në emër të të ashtqujturit “vetting”. Fëmijët 10-vjeçarë merren në pyetje jashtë çdo logjike normale për ti kundërvënë ata me prindërit e tyre, një praktikë tipike diktature, por që nuk ëhstë përdorur deri në kët nivel as në diktaturën komuniste.
Edvini ushtron terror psikologjik mbi fëmijet e prokurorëve të Saimir Trafikut!
Qytetari dixhital denoncon:
– Rama ushtron terror psikologjik me fallangat e tij krimit ndaj femijeve ne shkolle te prokuroreve te Saimir Trafikut!
– Ai dergon, ne kundershtim flagrant e ligjin, kriminelet e tij nga vetingu ne shkolle per kontrollin e etiketave te rrobave te trupit te voglusheve me pyetjet se ku dhe kush ti ka blere? Ky eshte nje akt i shemtuar qe tregon dhe njehere se Rama eshte skllav i Tahirit kurse vetingu eshte nje procedure presioni kriminal ne duart e Rames per nenshtrimin e plote te sistemit gjyqesor ne Shqiperi. sb
“Përshëndetje Doktor. Një informacion: Prokurori i Tahirit Edi Rama i çoi njerëzit e vetingut tek femija në shkollë 10 vjeç duke e marrë në pyetje, kush ti ka blerë rrobat, ku ti ka blerë, ku ke qënë me pushime etj. Veprimi i njerzve të Edi Ramës në vetting është jo vetëm në kundështim flagrant me ligjin, pasi femija 10 vjeç edhe kur kryen krim pyetet në prani të prindit dhe psikologut. Por mbi të gjitha është përdorim i pastër, abuziv i pushtetit për të ndikuar në hetimet ndaj Tahirit. Kjo ngjarje ka ndodhur para 3-4 javëve para se Tahiri të dorëzonte mandatin. Për këtë duhet hetim dhe personat që kanë abuzuar duhet të shkojnë para drejtësisë”.

Exit mobile version