Denoncimi: Divjaka në duart e Kokoneshit dhe Braçes çerdhe vjedhjesh, trafiqesh dhe krimi

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar në Facebook mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se Bashkia e Divjakës është kthyer në një çerdhe vjedhjesh, trafiqesh dhe krimi.
“Divjaka e Kokoneshit dhe e Braçes çerdhe vjedhjesh, trafiqesh, krimi dhe nepotizmi!
Lexoni denoncimet e qytetarit dixhital”, shkruan Berisha.
“Prsh Dr! Uroj qe te jini mire….pasi jini e vetmja dritare ku mund te shprehim shqetesimet tona.Dua tju beje me dije per maskaraden q e ndodhe ne bashkine e Divjakes me kryetar trafikantin Kokoneshi.Nuk eshte aspak ndryshe si nga kryebanditet e lloit Habilaj apo Shullazi ,por qe ka arritur te kamuflohet nen kujdesin e Braces(ketij palo deputetit te ndershem q e nuk ka lene pa bere asgje ne Divjake).Fillo nga Divjaka e Karavastas qe e kan kthyer ne nje pronen e vete e qe nuk arketojne asnje te ardhur per komunitetin…e qe administohet nga :Z Leo Gjini krushku i Kokoneshit,,Art Dhamo (vellai i te cilit eshte kontrabandist i njohur per trafik droge e prostitucini ne Itali Reni Dhamo me precedent qe perdite i mbulon dhe policia e Divjakes),Aldo Gorreja qe se fundemi u arrestua per llogari te drejtesi Italiane per trafik droge e prostitucioni,Loni e Denis Kokoneshi (vellai e ipi i kryetarit),madje nipi i tije eshte bere zedhenes ne bashki e “zgjidhe “hallet e qytetareve te Divjakes duke mare vete kopetenc ate xhaxhait e duke drejtuar vte automjetin e tij.Me pak fjale ky eshte bordi qe administron keneten e karavastase.Nuk duam te futemi ne nepotizmin e drejtimit te bashkise: me Kryetare te tenderave nusen e nipit te Kokoneshisht Z Vilma Rrudho,komandanti i policis bashkiake Z Stiliano denuar me dy vjet e gjysem per trafik droge,drejtori i bujqesis Z Avni Kocii denuar per shperdorim detyre,drejtuesja e pallatit te kultures Z Mak Bani(krushka e kokneshit) qe po ben kohe qe ka dal ne pension e vazhdon te punoj prap.Duam te permendim e drejtues pa shkolle e pa integritet qe Kokoneshi i ka zgjedhur siaps shijes se vete si rasti i drejtorit te komunales Z Dilaver Zela nj eperfaqesuse dallkaut i drejtuesv ete bas,etj Dua te sjell ne vemendje tenderat famoz qe ka bere Kokoneshi nen kujdesin e Braces e duke kulmuar me trafikun e ashashit nga brigjet e Divjakes per ne Itali e qe nuk mund te behen pa miratimin e Braces e te Kokoneshit …dhe kushedi sa raste te tjera ka ndodhur qe nga rrezimi i Riformatos se famshem.Me pak fjal doktor ky eshte realitetiti i shemtuar ne Divjaken e bekuar qe po e perbaltin trafikant si Kojkoneshi @kompani.Problemi me shqetesues eshte se askush nuk flet…e te gjithe pajtohen me kete realitet rrengjedhes,e qe meren me hallet e perditeshme te bujqesis qe ka “rilindur” me cemimime katastrofike te farerav e e plerave komikkl dhe cmimit qesharak te shitjev e te produkteve bujqesore.Ky eshte realiteti i Divjakes. Dr Berisha e ju lutemi mundohuni te ngrini zerin e te sensibilizoni sa te mundeni per kete cfar ndodhe ne Divjak. Ju faleminderit per prashtrimin e gjate qe bera…e u kerkoj ndjes per kohen qe u mora”, shkruan qytetari.