Rama dhe Veliaj lëshojnë horrat me uniformë dhe i vënë gjobë biznesmenit pse foli në Kuvendin e PD

Biznesmeni Petrit Gjepa ishte një nga qytetarët që foli në Kuvendin Kombëtar të PD-së, fundjavën e kaluar, ku denoncoi taksat e larta të vendosura nga qeveria dhe Bashkia e Tiranës për bizneset.
Ndërkohë sot në biznesin e tij ka zbarkuar policia bashkiake e Tiranës. Denoncimi është bërë nga ish-Kryeministri Berisha në rrjetet sociale.
Denoncimi i ish-Kryeministrit Berishaauto policia11525289980
Ja si hakmerren politikisht horrat me uniformë të Lal Plehut!
Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital. sb
“Përshëndetje doktor Berisha ja si u sulën sot policët e bashkisë tiron bisnesit të petrit gjepes pasi foli në Kuvendin Kombetar të PD me deputeten Tabaku”.
Rama ka nisur sulme frontale ndaj aktivistëve dhe simpatizantëve të PD. Kryetari i FRPD Shkodër, Arvit Bushati është dënuar nga Gjykata e Shkodrës me 6 milionë lekë pse protestoi kundër Ramës. Vendimi është marrë sot nga Gjykata e Shkodrës për një protestë që të rinjtë e FRPD zhvulluan para disa kohësh kundër kryeministrit Rama gjatë një vizite që ai zhvilloi në Shkodër.