Berisha publikon videon: Sjellje shtazore e policëve të Lal plehut ndaj qytetarëve

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një video ku shikohen polcët bashkiakë të Veliajt që sillen në mënyrë shtazarkae ndaj qytetarëve në mes të Tiranës. Policët bashkiakë mbushin makinë me qepët e shitësve ambulantë dhe largohen drejt Bashkisë. “Shikoni sjelljen shtazore të policëve të Lal plehut ndaj qytetarëve”, shkruan Berisha në Facebook.
Ky skandal është denoncuar edhe nga Nisma Thurje. “Forca Erion, tregojua muskujt e tu nënave nënave shamibardha të Tiranës!!! Me te tilla skena e nisim. Pastaj pi verë të shtrenjtë në vilën tënde kodrinore bashkë me ata që nuk lanë lulishte pa ndërtuar në Tiranë.
Diten me po te tilla skena vazhdon e mbaron dita stres dhe vetem stres kjo. Eshte policia e lali Erit dhe qeveria e Edi Rames … Po, a i hiqet buka e gojes nje nene more njerez??”, shkruam Nisma Thurje.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj është mallkuar rëndë sot edhe nga ish-deputeti i PS-së, Eduard Ndocaj.
Përmes një postimi në Facebook, Ndocaj i referohet rasteve të ditëve të fundit, ku policia bashkiake gjobit dhe u sekuestron mallrat tregtarëve ambulante, kryesisht të moshuarave që shesin në anë të rrugës produkte fshati.
Në këtë status, bie në sy se ish-deputeti lëshon gojën ndaj kryebashkiakut, tipike e Ndocajt në reagimet e tij publike.
“Edhe un ju lutem mos peshtyni per toke se shkoni dem . Peshtyn kete surrat m.. , motren e Rames pedeVelia qe po terbon plakat e tiranes me do polica pederasta. Kryqi e zoti te vraft ooo Velia”, shkruan Ndocaj.

sb

Shikoni sjelljen shtazore te policeve te Lal plehut ndaj qytetareve. sb

Gepostet von Sali Berisha am Montag, 30. April 2018