Abuzimi me ushqimin dhe alkoolin, Kim Jong Un në gjendje të keqe shëndetësore

Shëndeti i Kim Jong-ut papritmas është përkeqësuar, pasi që një periudhë shumë të gjatë ka konsumuar një sasi të madhe të alkoolit dhe ushqimeve të yndyrshme Është bërë e ditur se ai nuk ka kontroll se sa ha dhe pi, ndërsa këtë gjë e bën që prej kur ka qenë adoleshent, transmeton Gazetametro.net. Jozyrtarisht thuhet se Kim vetëm për alkool në vit shpenzon më shumë se 30 milionë dollarë, dhe natyrisht pijet e tij të preferuara kushtojnë shumë shtrenjtë, dhe shpesh herë i dhuron edhe bashkëpunëtorëve të afërt. Kim gjithashtu i adhuron cigaret franceze, ku çmimi i tyre për një kuti është 44 dollarë. Gjithashtu atij i pëlqejnë të gjitha llojet e mishit dhe djathërave, ndërsa konsumon edhe një sasi të madhe të sushive. Mediet raportojnë se fal teprimit të ushqimit dhe alkoolit, Kim ka probleme shëndetësore si tensioni i lartë dhe diabeti.