Reagimi i fortë i Berishës: Sot në Shkodër, betejë me narkodiktaturën! Heronjtë e Kukësit sfidojnë Edvinin!

“Betejë me narkodiktaturën” e ka cilësuar ish-kryeministri Berisha, gjyqin që po zhvillohet në Gjykatën e Apelit Shkodër ndaj 11 kuksianëve që protestuan kundër taksës në Rrugën e Kombit.
“Sot, 11 pengjet politike, shkruan Berisha, të rrëmbyera pas mesnate nga krye, krye, krye, Edvin Kristaq Rama dhe falangat e tij të krimit, përballen në sallen e gjyqit politik me vasalët e kryehorrit të narkoshtetit.
Mijëra qytetarë protestojnë me moton “lironi vëllezërit tanë dhe vdekje, vdekje diktaturës” Fitore!”, përfundon Berisha.
Në një postim tjetër Berisha shkruan se, “heronjtë e Kukëit në sallën e turpit sfidojnë Edvinin dhe narkoshtetin e tij!”.
Ndërsa është duke u zhvilluar seanca në Apelin e Shkodrës për 11 kuksianët që ndodhen në burg, zbardhen edhe disa prej dëshmive të tyre. Njëri prej të arrestuarve Adem Duraku ka treguar në sallën e gjyqit se pse kishte protestuar. Ai tha se protesta u zhvillua kundër taksës në Rrugën e Kombit, pasi rajoni i Kukësit është më i varfëri. Duraku tregoi se e kishin marrë forcat speciale në shtëpi në orën 03:00 të mëngjesit.

Sot ne Shkoder beteja me narkodiktaturen!Te dashur miq, sot 11 pengjet politike te rrembyera pas mesnate nga krye,krye,krye..Edvin Kristaq Rama dhe fallangat e tij te krimit perballen ne sallen e gjyqit politik me vasalet e kyehorrit te narkoshtetit. Mijera qytetare protestojne me moton “lironi vellezrit tane dhe vdekje,vdekje diktatures” Fitore! sb

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 20. April 2018