Deputeti i PD: Jemi në prag të revoltës, banda kriminale në qeveri po merr përgjigjen më të mirë

Deputeti i PD, Bardh Spahia tha se, kjo protestë në Shkodër për lirimin e qytetarëve kuksianë është përgjigjia e merituar për këtë shtet kriminal pasi ata protestuan për një të drejtës të tyre dhe arreëstimi ishte i paligjshëm.
“Kjo qeveri, kjo bandë kriminale po merr përgjigjen më të mirë, vala e protestës do të vazhdojë. Ka një mijë arsye për të cilën qytetarët shqiptarë janë në prag të revoltës”, ka thënë për ‘Fax Neës’ Spahia.
Ai tha gjithashtu se Shkodra si djep i demokracisë është e parë kur vjen punë për të ngritur krye kundër shtypjes.
Kryetari i Grupit të PD-së, Edmond Spaho, së bashku me kolegët e tij deputetë ndodhen para Gjykatës së Apelit në Shkodër në mbështetje të 11 kuksianëve të arrestuar. “Seancat janë publike dhe ne e kemi shprehur hapur mbështetjen tonë për këta njerëz, mbështetje në përputhje me ligjin dhe sistemin gjyqësor”, tha Spaho.
Spaho i kërkon kryeministrit Rama që të tërheqë akuzën ndaj 11 qytetarëve kuksianë.