Ballina Aktualitet Grupi i habiljave bashkohet në Kuvend, Mimi çmallet me puthje me Saje...

Grupi i habiljave bashkohet në Kuvend, Mimi çmallet me puthje me Saje Qorrin

Në Kuvend ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është pritur përzemërsisht nga gratë ministre të kabinetit qeveritar, zonja Mirela Kumbaro, Lindita Nikolla por dhe ish ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli. Mes puthjeve nuk kishte si të mungonte Mimi e radarëve të drogës.
Deputetja nuk e ka harruar bashkëpunëtorin e grupit të habiljave me të cilin ndanin detyrat për të lejuar trafikantët e drogës të tranpsortonin kanabisin drejt Italisë. Detyra e Mimit sikurse është provuar tani edhe nga ushtria dhe hetimi ishte që të fikte radarët sa herë habilajnt transportonin drogën. Në këmbim Mimi merrte pjesën e vet nga ky trafik shtetëror.
Grupi I habiljave ka festuar sot në Parlament rekomandimin për hapjen e negociatave, veçse kjo festë duket se mund tu mbette në grykë pasi mund të krijojë akoma dhe më shumë probleme tek vendet anëtare të BE, të cilat do të shtojnë dyshimet se rekomandimi nuk i është dhënë Shqipërisë, por krimit të organizuar.

Exit mobile version