Berisha: 30 vjet më parë, xhelati Kristaq Rama firmosi varjen e poetit Havzi Nela, sot i biri mban të burgosur politikë 11 kuksianë

Ish-Kryeminsitri Berisha shkruan në një postim në Facebook se, 30 vjet më parë, xhelati Kristaq Rama do firmoste varjen në sheshin e qytetit për motive politike të poetit të shquar Havzi Nela, sot i biri Edvini, në një akt urrejtje dhe hakmarrje atërore mban të burgosur politikë 11 qytetarë kuksianë. “Te rinjte e Kukesit ne proteste kunder Edi Rames per lirimin e te burgosurve politik!
30 vjet me pare, xhelati Kristaq Rama do firmoste varjen ne sheshin e qytetit per motive politike te poetit te shquar Havzi Nela. Sot i biri Edvini, ne nje akt urrejtje dhe hakmarrje aterore mban te burgosur politik 11 qytetare guximtare te Kukesit! Fati i eterve mizore e pret!”, shkruan Berisha.

29791037 984938578333716 8806912749201260544 n