Tirana në shtetrrethim, ja ku fshihet Rama, e shoqëron Taulant Palla (Foto)

Në një kohë që qytetarët janë sy e vesh në atë që po ndodh në Gjykatën e Tiranës, media pranë qeverisë kanë zbuluar vendodhjen e kryeministrit Rama.
Në foto Rama shihet duke konsumuar një kafe në lokalet e kryeqytetit me Albin Kurtin dhe Fatmir Limajn.rama1
Në këtë takim ai shoqërohej nga kreu i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Edhe dje Rama priti në një takim pa praninë e mediave presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.
Rama nuk ka komentuar së fundmi situatën me protestuesit, për të cilët qytetarë të shumtë kanë protestuar ditët e fundit po ashtu edhe opozita ka kërkuar që të lirohen.
Nga ana tjetër qeveria në bllok është impenjuar gjatë ditës së sotme që të prodhojë lajme të tjera në mënyrë që të tërheqë vëmendjen nga protesta. Kështu në Komsionin e ekonomisë opozitën ka menduar që ta bëjë deputeti Erion Braçe. Ndërsa Komisioni për Tahirin ka nisur pa praninë e opozitës.

rama2