Ballina Aktualitet Kapet me 600 mijë euro drogë në makinë, arrestohet shqiptari në Gjermani

Kapet me 600 mijë euro drogë në makinë, arrestohet shqiptari në Gjermani

Një 28-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia gjermane, pasi në makinën e tij u gjetën 16 kg kokainë.
Lënda narkotike ishte e fshehur në pjesën e pasme të makinës e cila drejtohej nga i riu shqiptar.
Sipas autoriteteve gjermane, 28-vjeçari kishte takuar motrën e tij dhe më pas do të shkonte në Itali.
I riu u ndalua nga një kontroll i rastësishëm, por pilacia e kuptoj pasi drejtuesi i mjetit kishte shfaqur shenja nervozizmi.
Vlera e drogës së kapur nëse do të arrinte të tregëtohej është 600 mijë euro.

Exit mobile version