Dy protestues pa ndjenja, dhunohen në komisariatin e policisë të rinjtë e FRPD, futet ambulanca

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotmë pas vendimit të gjykatës së Tiranës.
Policia ka shoqeruar dy të rinjtë, Gentjan Gjonaj dhe Ardit Zeneli, që ishin duke protestuar në krah të kuksianëve dhe kundër vendimit të gjykatës.
Burimet thanë se policia ka goditur 2 të rinjt, anëtarë të FRPD-së. Mësohet se është kërkuar ndihma e mjekëve në komisariatin numër 2 ku ka ndodhur ngjarja e rëndë. Sipas burimeve njoftohet se një nga dy të rinjtë ka humbur ndjenjat nga goditjet e bandës në polici. Raportohet se nuk ëhstë lejuar të takohet me klientët e tij as avokati i tyre. Në drejtim të komisariatin të policisë ka shkuar menjëherë deputeti dhe Nënkryetari i Parlamentit, Edi Paloka si dhe Sekretari i Përgjithshëm i PD, Ristani.
Të rinjtë e FRPD janë shtetasit Gentjan Gjonaj dhe Ardit Zeneli.
Policia ka ushtruar dhunë ndaj të rinjve aq sa në komisariatin nr.2 ku ata po mbahen është kërkuar ndihma e mjekëve për të mjekuar dy të rinjtë e lënduar.