Kontrata skandaloze për Rrugën e Kombit, Rama zbulon det në Kukës; koncesionari do paguhet për gërrmime në det

Kontrata koncesionare për Rrugën e Kombit zbulon një detaj skandaloz dhe qesharak në të njëjtën kohë. Një nga përfaqësuesit e biznesit në Kukës ka bërë prezente në “Opinion” një faqe të kontratës koncesionare. Në këtë faqe thuhet se koncesionari do të paguhet për gërrmime në det si dhe mbushjen e armaturës në det me gurë. E thënë ndryshe, Rama ka zbuluar det në Kukës dhe për këtë çmenduri duhet të paguajnë shqiptarët.
Një kolltuk ka mbetur bosh në emisionin “Opinion”, pasi njëri prej të ftuarve nuk ka ardhur. Sikurse vetë Blendi Fevziu ka thënë në fillim të transmetimit, i ftuari i tetë i emisionit të sotëm ka njoftuar vetëm 2 minuta para nisjes së transmetimit, se për shkaqe shëndetësore nuk do të paraqitej në emission.
Por njëkohësisht, Blendi Fevziu është shprehur se një tjetër i ftuar, ka anuluar paraqitjen në emision, gjithashtu për arsye shëndetësore, por ky i fundit kishte njoftur rreth orës 20:30, duke lejuar kështu stafin të merrte masa për ta zëvendësuar mne dikë tjetër.
“Ndoshta ka rënë ndonjë epidemi”, u shpreh Fevziu në transmetim direkt.