Ballina Aktualitet Si arrestoi policia Krajën pse nuk pranoi t’ia shiste drogën me 100...

Si arrestoi policia Krajën pse nuk pranoi t’ia shiste drogën me 100 euro kg Kryebashkiakut të Ramës dhe inspektorit të policisë

Artan Kraja është arrestuar ditën e djeshme nga policia pasi nuk kishte pranuar që t’ia shiste drogën kryetarit të bashkisë Krujë, Artur Bushi dhe inspektorit të policisë. Denoncimi është bërë nga një qytetar, icili i është drejtuar me një mesazh ish-Kryeministrit Berisha.
“Lexoni te verteten e arrestimit dje te Artan Krajes nga Narkopolicia! Qytetari dixhital informon:
Artani u arrestua pas nuk pranoi ti shese kanabisin: te derguarit te Artur Bushit as dhe inspektorit te zones.
Lexoni mesazhin e tij”, shkruan Berisha.
“Mire mbrema z Berisha te lutem anonim. Lajmi per arrestimin e shtetasit Artan Kraja ne fshatin Halil dje mbasdite eshte arrestim i paralajmeruar se ky shtetas pasi kishte mbjelle me grupin e tij dy vite rresht hashash dhe kishte paguar 100000 euro per lejen tek shefat e komisariatit Kruje e kryetarit te bashkise Kruje, z Artur Bushi, keta ishin ne dijeni per gjendjen e hashashit ne shtepin e tij.
Para 3 ditesh ketij shtetasi i ka shkuar nje i aferm i krytarit te bashkis z artur bushi dhe i njohur me drejtuesit e komisariatit te policise kruje i ka kerkuar per tia blere hashashin me 100 euro kg por nuk eshte rene dakort. Dje para dite shtetasin e arrestuar e ka thirrur inspektori i zones, i ka kerkuar 20000 euro per te mos e ngacmuar e ky s’ka peanuar duke i thene se une kam paguar 100000 euro dhe akoma s’e kam shitur dhe nuk kam nxjerre leket qe kam hedhur per kete pune.
Mbas dite atij i mberriti policia ne shpi qe e kishte lejuar per ta mbjelle e vjele kundrejt 30%. Eshte i 5 rast qe policet gjurmojne duke prere ne bese ose duke u marre hashin njerezve qe vete i kane lejuar. Shume qyrerare qe mbollen hashash jane te mbytur ne borxhe te fajdexhijte dhe tek bankat qe dhane kredi per mbjelljen e hashashit”, shkruan qytetari.

Exit mobile version