Denoncimi i Berishës: Rama amniston veten dhe Olsin e tij për 613 kilogramët e kokainës kolumbiane

Ish-kryeministri Berisha shkruan në një postim në Facebook se, Rama amniston veten dhe Olsin e tij për 613 kg kokainës kolumbiane. Berisha ka reaguar për transferimin e çështjes nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në Prokurorinë e Durrësit. “Kryeprokurori dhe kryegjykatesi Edvin Kristaq Rama amniston veten dhe Olsin e tij!
Ai vendosi:
613 kg kokaine nuk kane te bejne me krimin e organizuar.
Me fjale te tjera nuk kane asnje lidhje me klanin Rama!
Urdheron transferimin e dosjes per komptence tek Gjushi. Ai do ta hetoje mire e bukur ashtu siç di ai vete?!
Fajin pra e kane bananet!
Kjo eshte drejtesia e Narkodiktatures.
Ky akt deshmon edhe nje here se garantuesit politk te droges jane vetem vellezerit Edvin dhe Olsi Rama, te cilet Noriega i amnistoi dje me vendimin e tij”, shkruan Berisha.