Basha takon ish-kryebashkiakun e New York-ut: Simboli modern i luftës kundër krimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me ish-kreun e bashkisë së New Yourk-ut, republikanin Rudy Guliani.
Me anë të një postimi në Facebook, Basha thotë se, Giuliani është simboli modern i luftës kundër krimit.
“Sot në Tiranë, pata nderin dhe kënaqësinë të takoj Rudy Guliani, simboli modern i luftës kundër krimit.
Giuliani është shembulli si integriteti personal dhe ndjenja e shërbimit publik, janë arma më e fortë kundër së keqes”.