Ballina Kryesore Basha-Prokurorisë: Jo hetime politike ndaj Fran Frrokut, bëni transparencë

Basha-Prokurorisë: Jo hetime politike ndaj Fran Frrokut, bëni transparencë

Kryetari i opozitës Basha i kërkoi sot Prokurorisë që hetimet ndaj Kryebashkiakut të Lezhës të jenë jo politike dhe po ashtu i ka kërkuar institucionit të hetimit që të bëjë transparencë të plotë. Reagimi i Bashës vjen një ditë pas arrestimit të Kryebashkikut demokrat të Lezhës nën akuzat për tjetërsim pronash. Basha tha se ai shpresonte se Frrokaj të jetë i pafajshëm, ndërsa deklaroi se PD i qëndron besnike barazisë para ligjit të kujtdo.

Exit mobile version