Si gënjeu Rama për shtrimin në spital; tha se shkoi për nervishiatikun, por fashimi i dorës nga injeksionet e tradhëton

Arben SHAHINI

Rama tha mbrëmë në “Studio e hapur” se ai kishte shkuar në spital për shkak të dhimbjeve kronike të mesit që ai i ka prej shumë kohësh. Mirëpo ajo çfarë e tradhëton është fashimi i dorës. Një ditë pasi doli nga spitali, Rama u kap në Kryeministri me dorë të fashuar ng injeksionet dhe ndërhyrj e mjekëve.
Të tilla ndërhyrje me injeksione në dur nuk kanë aspak lidhje me mesin. Sëmundjet e mesit sipas mjekëve kurohen vetëm me fizioterapi si dhe ushtrime dhe kur është nevoja e ndërhyrjeve ato nuk bëhen kurrsesi në damarët e gjakut. Duke dashur të mbulojë arsyen e vërtetë të shtrimit në spital, Rama vetëm se ka provuar me alibinë e rreme se arsyeja e vërtetë e këtij shtrimi në spital ka pasur të bëjë me abuzimin e dozave të kokainës.
Alibinë e vet, Rama e shoqëroi me një shfryrje banale ndaj ish-Kryeministrit Berisha, i cili ishte i pari që bëri public fotot e shtrimit në spital dhe që nga Kryeministria nuk pati asnjë reagim zyrtar. Madje ndërkohë që Rama ndodhej në spital për të marrë mjekimin, në faqen e tij të facebookut u publikua një status mbi një ndjeshje të Kupës së Kampioneve të Juventusit, si për të treguar se ai ishte në krye të detyrës.

Lexuesit duhet të lexojnë mirë këto mashtrime publike të Ramës kur bëhet fjalë për shëndetin e njeriut që na qeveris. Nëse këto mashtrime të hedhura publikisht do të kishin ndodhur në ndonjë vend tjetër të civilizuar, atëhere përgjegjësia e këtij mashtruesi do të ishte mjaft e madhe duke kërkuar edhe dorëheqjen e tij.
Rama i ka provuar dje shqiptarëve me mashtrimin public se ai ka problem të rënda me kokainën dhe se shqiptarët qeverisen sot nga një narkoman.
Si gënjeu Rama në emision për shtrimin në spital
-Mund ta dimë qëllimin e vizitës në një spital privat?
“Faleminderit per interesimin per shendetin tim, e kam pritur pak me shpejt nga ty te them te drejten por ska rendesi, kjo eshte nje tjeter arsye per te thene se ku jemi katandisur.
Ku eshte roli juaj? Sali Berisha publikoi…Berisha publikon cdo dite lloj lloj absurditetesh, talljesh, edhe talljet qe ia bejne te tjeret atij ai i publikon, ku eshte limiti ketu? Qe ju e merrni dhe e shperndani gjithandej. Une mund te genjej, kete kufi te te vertetes duhet ta vere standarti i nje medie qe smund te jete percjelles i nje shpifje, balte, qe i ben njerezit te mendojne qe ketu eshte e njejta pocaqi.

Une kam qene ne spital te nje miku im shume i mire mjek, qe ka pasur nje histori suskesi ne Itali, njeh problemin tim, qe e kam te trasheguar si te gjithe shoket e armeve ne fushen e basketbollit me mesin e pasi bera nje udhetim te gjate pata nje kolpo qe me krijoi nje problem me nervishiatikun.
Tani pse duhet te shkoj une ne spital te takoj Tahirin? Une mund ta takoja ne zyre, jo te gjenerohet nje histori e tere …ka ardhur koha ti vihet nje fre kesaj maskarade qe po helmon ne menyre te padrejte njerezit e lire”.
“RD”