Ballina Politikë Rama pranon shtrimin në spital, por gjen alibi qesharake për të fshehur...

Rama pranon shtrimin në spital, por gjen alibi qesharake për të fshehur kokainën: Vuaj nga fundshpina

Kreu i qeverisë ka pranuar se është vizituar në një spital privat disa ditë më parë ndërsa ka artikuluar një lum ofendimesh ndaj ish-Kryeministrit që publikoi fotot në facebook. Pas një dyzine ofendimesh, në fund Rama me një çrregullim psiqik ka pranuar se është shtruar në spitalin privat.
Rama ka sulmuar mediat që publikojnë postimet e Berishës, ndonëse ai vetë ka pranuar si edhe sot se ato janë të vërteta. Sipas Ramës shtrimi në spital ka qenë për shkak të një problem të hershëm që ai ka me shëndetin. “Dihet që unë vuaj nga fundshpina dhe takova një mikun tim doctor atje”, tha Rama duke shtuar se si ka mundësi që mediat i besojnë një budallai që hedh gurin në lumë dhe pastaj duhen 100 të tjerë ta nxjerrin atë.
Në të vërtetë është qesharake alibia e Ramës për shtrimin në spital. NJë njeri që ka një problem me fundshpinën apo mesin nuk mund të shtrohet me urgjencë në mes të natës së spital. Urgjencat në spital janë vetëm për problem madhore sikurse është rasti i abuzimit me kokainën që jep komplikacione të rënda për shëndetin.

Rama ka mohuar të ketë takuar Sajmir Tahirin, duke shtuar se s’ka pasur nevojë për ta takuar dhe as e kishte marrë malli për t’a takuar. “Sajmir Tahiri është një person nën hetim, jo i kërkuar. Nëse do të doja ta takoja mund ta takoja kudo. Kam pasur vetëm një komukimim me mesazh me Tahirin për një problem lokal të PS-së, më kërkoi një shpjegim për diçka dhe s’ka asnjë gjë tjetër.
Tahiri është nën hetim, hetimi duhet t’i shkohet deri në fund dhe unë pres rezultatet e hetimit. Në spitalin amerikan kam qenë për një problem të trashëguar me mesin. Takova një mjek, mik të vjetër, që e njeh problemin tim. Pata një problem me nervin shiatik. Ka ardhur koha që ti vihet një fre kësaj maskarade që po zhvillohet. Kjo është shthurja më e madhe e lirisë dhe abuzimi më i madh me lirinë, po cënohet liria e qytetarëve për t’u informuar”, tha Rama.

-Mund ta dimë qëllimin e vizitës në një spital privat?
“Faleminderit per interesimin per shendetin tim, e kam pritur pak me shpejt nga ty te them te drejten por ska rendesi, kjo eshte nje tjeter arsye per te thene se ku jemi katandisur.
Ku eshte roli juaj? Sali Berisha publikoi…Berisha publikon cdo dite lloj lloj absurditetesh, talljesh, edhe talljet qe ia bejne te tjeret atij ai i publikon, ku eshte limiti ketu? Qe ju e merrni dhe e shperndani gjithandej. Une mund te genjej, kete kufi te te vertetes duhet ta vere standarti i nje medie qe smund te jete percjelles i nje shpifje, balte, qe i ben njerezit te mendojne qe ketu eshte e njejta pocaqi
Une kam qene ne spital te nje miku im shume i mire mjek, qe ka pasur nje histori suskesi ne Itali, njeh problemin tim, qe e kam te trasheguar si te gjithe shoket e armeve ne fushen e basketbollit me mesin e pasi bera nje udhetim te gjate pata nje kolpo qe me krijoi nje problem me nervishiatikun.
Tani pse duhet te shkoj une ne spital te takoj Tahirin? Une mund ta takoja ne zyre, jo te gjenerohet nje histori e tere …ka ardhur koha ti vihet nje fre kesaj maskarade qe po helmon ne menyre te padrejte njerezit e lire”.

Exit mobile version