Murrizi tregon skemën si e financuan PD, Putini, Tensiaopini dhe Fideli

Myslim MURRIZI
Partine Demokratike pothuajse ne çdo fushate e kane “ndihmuar” Ruset, Kinezet, Kuba dhe ata te Korese se Veriut.
Por qe te jeme i “ sinqerte” nga viti 2013 -2015 dhe sidomos ne zgjedhjet e fundit 2017 na kane “ndihmuar“ shume fare me EURO pa hesap kjo mbesa e MOGHERINIT.
Gaia Mogherini pat mare persiper te “ financonte” fushaten e PD ne 4 prefekturat e jugut (Fier, Berar,Gjirokaster dhe Vlore), meqenese kishte johje me grupet kryesore Shqiptare te kesaj treve qe dergonin “ MALL” matane brigjeve.
Mirepo kjo skeme nuk funksionoj deri ne fund sepse nderhyne fuqishem Sorrosi dhe vartesit e tij qe punojne per llogari te HALLES se Gaias.
Çfar ben moj bije, i thane!
Ne jemi ortake me habilajt, balilajt, xhafen, tahirin dhe shoket e ketyre, se ato na furnizojne rregullisht prej 5 vitesh, jo me ata “ armiqt” qe kane 5 vjet qe bejne gerr gerr
“ kot” per drogen e nuk na kane lene rehat.
Po ju me thate qe ti ndihmoj une ju tha MBESA e HALLES, qe kur te me kapin mua tua fusim ketyre te PD qe kane blere votat me parat e droges.
Jo jo tha SORROSI, se e rregulloj une kete pune.
Do ju them dy tre gazetave te mia qe te thone se PD e kane ndihmuar :Putini,Jelsini,Tensiaopini,Raul Kastro dhe Kim Songu i Korese.

Keshtu qe rregullojme dhe maredheniet e PS me presidentin Trump, e fshijme nga kujtesa te sharat me liber shpie qe i ben ATIJ gjate fushates, si dhe shpallim PD si anti AMERIKANE.
Po kur do ta beni kete marifet i tha MBESA??? Po kur te kete ndonje ngjarje tha SORROSI, jo kot fare.
Kur te kapet pa dashje ndonje sasi e madhe KOKAINE, qe ta heqim vemendjen nga andej.
Po a mund te mbulohet gjith kjo sasi 614 kile kokaine me kete marifet, pyeti HALLA?
Po po tha SORROSI, se do nxjer dhe 7-8 ish ministra dhe funksionare te PD neper studio 2-3 nete rresht qe te shajne PD, Bashen statutin dhe çdo gje qe ka PD.
Po ku mund ti nxjeresh gjith keta pernjeheresh pyeti HALLA se vetem 4 televizione kemi qe komandojme ne?
Pa problem se i vendos ne radhe tha SORROSI, dy e nga dy.
Tek dy tv nxjerim keta qe shajne prej 2013 vetem PD, dhe tek dy te tjere dhe tek te gjitha portalet nxjerim keta te PS qe te thone se te gjitha vendet marksist-leniniste kane financuar PD.
Aaaa keshtu po thane te gjithe me nje goje halla, mbesa, puntorja e halles dhe puntoret e sigurimit dhe te SORROSIT.