Ballina Politikë Kush është pseudogazetari plesht që kërkon të bëhet buall!

Kush është pseudogazetari plesht që kërkon të bëhet buall!

Albina Deda
27 vjet me rradhë me intensitet sistematik mbeturinat e diktaturës,të dirigjuar në kor nga Sigurimi i Shtetit e të sponsorizuar nga gjithë sherbimet e lobet antishqiptare nuk e kanë ndalur sulmin hakmarres ndaj Dr.Berishës.
Policë politikë,analistë e gazetarå kahmot të rekrutuar,
pseudopolikanë llapaqenë janë thirrur “nën armë”në ushtrinë e korbave të komunizmit dhe sot të rilindjes e Narkoshtetit!
Shumica e këtyre shpifesve,kriminelëve,trafikanteve e nostalgjikeve klinike me shume nga sponsorizimi sesa nga indoktrinimi kane pasur nje dhe vetem nje arme:Shpifjen.
Sesi ka ecur dhe triumfuar Berisha mes ketyre kasandrave nuk ka shqiptar e nderkombetar i ndershem qe nuk e njeh.
Legena shpifes e vrases te deklaruar e te denuar deri ne Strasburg si njefare ish roje me emrin Izet jane investuar deri duke u bere biografe e romanciere duke shkrire talentin e Meros e Corapeve te tjera te palara vetem e vetem te deskretitojne e intimidojne Sali Berishen. Por rezultati ka qene nul dhe vetem nul.

Mjafton vetem nje fjali si perifraze e nje Krishti te gjalle nga ana e tij qe morrat e minjte te futen ne vrima: “O te mjere,Une jam Sali Berisha”.
Mirepo i paftyri nuk skuqet e i bleri me para nuk ndalet…
I tille eshte ky fare Artan Hoxha,nje gazetaruc i keqperdorur jo vetem nga Klosi e shiksit e tij por dhe nga gjithe kokat e krimit ordiner e trafikantet civile apo shtetare si ne rastin e Saimir Tahirit.
Ky shpifes nen mesataren e kultures humane e profesionale,i martuar e divorcuar me gjysmen e kamariereve te Tiranes kerkon fame qe te marre nje grusht para se i duhen te loze Kazinove te kryeqytetit e rajonit.
Dhe keshtu blihet shpejt e blihet lire se bixhozxhinjte e ketij lloji jane te dobet e me karakter te molizur.
Mjafton nje shembull qe ky mashtrues te shpallet “non gratta” ne gjithe shtetet europjane.

Ne cilesine e gazetarit duke shfrytezuar institucionin e medias ku punon ai ka sajuar shkrime e emisione te rreme per tu dhene azil politik shume njerezve qe sot jane eksponente te krimit te organizuar ne kontinent.
Dhe guxon e shitet si luftetar i krimit e si pionier i investigimit.
Askush nuk e merr seriozisht.
Gjithsesi ai vijon te investohet si plesht per te bezdisur kundershtaret e ustallareve te Narkoshtetit.
Nga anet tona thone se kurre pleshti nuk behet buall.
Pastaj per pleshtat ka kohe qe ka ilaç dhe nuk ja vlen t’i shtypesh.

Exit mobile version