Ballina Politikë Paloka: Rama deklarata prej kllouni në dëm të shqiptarëve

Paloka: Rama deklarata prej kllouni në dëm të shqiptarëve

Klloun e ka emërtuar nënkryetari i PD-së, Paloka, kryeministrin Rama lidhur me deklaratat e këtij të fundit për president të përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës.
Paloka shkruan se kreu i qeverisë bën deklarata bombastike, por kur vjen puna te interesat e tij është gati të ulë të mbathurat.
Në statusin e tij, Paloka thekson se të njëjtën gjë ka bërë Rama në marrëdhëniet me Greqinë dhe Serbinë, duke vepruar në dëm të interesave të shqiptarëve kudo ku jetojnë.
‘Kllouni! Pasi ul të mbathurat në çdo rast e akt ku realisht mbrohen interesat e shqiptarëve, del e bën deklarata bombastike pa asnjë vlerë praktike e që madje mund të dëmtojnë interesat e shqiptarëve kudo që jetojnë.
Të gjithë e mbajnë mend se si me deklarata boshe nacionaliste i çoi marrëdhëniet me Greqinë në krizë e në mënyrë krejt të panevojshme. Por në momentin e parë që ju desh të veprojë e jo të flasë uli të mbathurat si për varrezat e ushtarëve, për detin dhe për Çamërinë.

Të njëjtën gjë bën me Kosovën. Bënte show me mbledhje të përbashkëta qeverie, pa asnjë vlerë praktike e reale, po ndërkohë puthej e lëpihej me Vuçiç. Deklaronte gjoja “me guxim” në Serbi se Kosova është e pavarur , (a thua se po mos e deklaronte ky, Kosova do humbte pavarësinë) po ndërkohë nga dashuria Rama-Vuçiç përfitonte Serbia që hapte negociatat.
Sot bën një deklaratë tjetër bombastike për “President të përbashkët me Kosovën”. Të shohim ku do ti uli mbathjet këtë herë në dëm të shqiptarëve’, shkruan Paloka në Facebook.

Exit mobile version