Gjendet i vrarë në makinë një 22-vjeçar në Krujë

Një 22-vjeçar është gjetur i vrarë mëngjesin e djeshëm brenda automjetit të tij. Shtetasi Ledi Cypi nga Kruja u gjet i pajetë në makinë nga të afërmit e tij. Mësohet se 22-vjeçari kishte dy ditë që ishte kthyer nga Italia. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në fshatin Gramëz.
Trupi i pajetë i 22-vjeçarit është dërguar në Tiranë për të kryer ekspertizën, ndërsa policia po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorëve. Mësohet se kanë qenë familjarët e shtetasit me inicialet M.Ç, ata të cilët e kanë gjetur të pajetë djalin e tyre, dhe menjëherë kanë njoftuar policinë. Nga hetimet paraprake dyshohet se 22-vjeçari është vetëvrarë me armë zjarri pistoletë.