Tenori i madh Agim Hushi shpërthen ndaj Ramës: Qeveri e çmendur e maskarait me hundë të bardhë

Tenori me famë botërore dhe ish-kandiat pët deputet i PS, Agim Hushi ka shpërthyer kundër Ramën duke u shprehur se kjo është një qeveri e çmendur që nuk duhet lejuar të varrosë artin. Tenori Hushi është bashkuar me protestën e artistëve dhe u ka bërë thirrje atyre të bashkohen. Agim Hushi ka shpërthyer ndaj Ramës duke e etiketuar atë sit ë droguar që drejton qeverinë.”… me vjen turp qe flas dhe une gjuhen e tyre:: hajduteve, maskarenjve me hunde te bardhe, antiartistëve dhe antishqiptarëve”, shprehet Hushi në postimin e tij

Postimi iplotë i Agim Hushit
Me se fundmi ata po flasin!
Po bashkohen dhe po mbeshtesin kauzen e tyre te neperkembur, teatrin e tyre, shtepine e tyre te artit; jeten e tyre!
Megjithse heshten ato dite kur me fyen mua kolegun e tyre dhe makina e pushtetit prodhoi me urdher mallkimin tim pse quajta hajdute ata qe kan zene per fyti atdheun tim te deshtuar, atdheun qe po na perze te gjitheve; ngriti hordhite e b…lepiresve pse thash qe me vjen turp qe flas dhe une gjuhen e tyre:: hajduteve, maskarenjve me hunde te bardhe, antiartisteve dhe antishqiptareve. Me quajten tradhetare se fola hapur dhe me ze te larte, me dhimbjen e ikjes!
Foli aq bukur Ndrenika, Asqeriu, Anila Bisha… Dhe kur flasin artistet nga shpirti eshte si mallkimi i Zotit! Shpresoj qe zeri i tyre te gjemoje me forcen e te drejtes, llogjikes dhe forces se pastertise qe karakterizon artistin dhe shpirtin e tij!
Uroj qe kjo force te gjemoje dhe te kthehet ne nje ortek qe do te shkuli ate klase te deshtuar politike qe po shkaterron dhe merr nga ai popull gjithcka te vyer; dhe shpirtin e lire! Jam me ju miqt dhe koleget e mij! Por bashkuhuni, mos lini tju thyejne apo tju kercenojne me asnje cmim! Nje grua apo nje qeveri e cmendur smund te marrosi shpirtin e nje arti te vertet!