Murinjo i vë fajin Pogbasë

Mançester Junajtid humbi ndaj Njukasëllit me rezultatin 1-0 ditën e dielë dhe Zhoze Murinjo duket se e ka gjetur fajtorin për këtë disfatë. Nga njëra anë foli për mungesën e golit nga ana e sulmuesve të tij (“Mund të luanim 10 orë dhe prapë nuk do të kishim shënuar”), por pasi pësoi golin nga Met Riçi, portugezi e zëvendësoi menjëherë. Kur e pyetën për performancën e Pogbasë, Murinjo tha: “Doja në fushë dikë që bën mirë gjërat e thjeshta”.