Ballina Sport Dembele drejt rikthimit para ndeshjes me Chelsea

Dembele drejt rikthimit para ndeshjes me Chelsea

Futbollisti i Barcelonës, Ousmane Dembele, pritet të kthehet në stërvitje të plotë javën e ardhshme, sipas trajnerit Ernesto Valverde. Francezi ndërkombëtar pësoi një dëmtim në janar dhe u “përjashtua” nga mjeku i klubit për një periudhë deri në njëmujore. Ky lëndim i Dembele erdhi më pak se dy javë pasi u kthye në veprim, pas një tjetër dëmtimi më serioz, i cili e pa atë të larguar nga fushat e blerta gati për katër muaj, pas transferimit të tij nga Borussia Dortmund. 20-vjeçari nuk do të luajë rol në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, mes Barcelonës dhe Valencias, të enjten, por mund të jetë në linjë për ndeshjen e La Liga-s kundër Eibar, më 17 shkurt, e cila zhvillohet vetëm tri ditë para përplasjes së parë të raundit të radhës në Ligën e Kampionëve, me Chelsea.
“Ai është në rregull, tha Valverde në një konferencë shtypi, kur u pyet për Dembele. I ka filluar seancat e trajnimit. Shpresoj se do të kthehet në skuadër javën e ardhshme”. Gerard Pique është një tjetër, që ka gjasa ta humbasë ndeshjen e së enjtes në “Mestalla”, pasi ai mori një goditje gjatë barazimit 1-1 me Espanyol. Valverde refuzoi të spekulojë mbi qendërmbrojtësin, por sugjeroi se nënshkrimi i janarit, Yerry Mina, mund të debutojë, nëse Pique nuk është në dispozicion. “Gerard e përfundoi ndeshjen në siklet, me një lëndim të vogël, por deri më tani nuk është përjashtuar, tha Valverde. Ai do të stërvitet dhe do të shohim. Yerry është në skuadër dhe është gati të luajë. Kjo varet nga mendimi i trajnerit, nëse ai do ta fillojë si titullar”.

Exit mobile version