Ballina Sport Lazio “blindon” Luis Alberton

Lazio “blindon” Luis Alberton

Lazio ka filluar të blindojë “yjet” e zbuluara në këtë sezon. Luis Alberto ka firmosur kontratën e re deri në vitin 2022, duke e zgjatur edhe një vit më shumë marrëveshjen aktuale. Mesfushori spanjoll i lindur në vitin 1992 ka pasur edhe një rritje të konsiderueshme të pagës dhe tani do të marrë dy milionë euro në sezon.
I rritur në Akademinë e Barcelonës, Alberto kishte rënë në sytë e disa skuadrave të mëdha europiane pas paraqitjeve me Lazio, ku në total ka shënuar 8 gola në 30 ndeshje. Kjo ka qenë arsyeja që drejtori teknik Igli Tare ka nxituar ta “blindojë” deri në qershor 2022. Së fundmi, Alberto është grumbulluar edhe nga kombëtarja spanjolle.

Exit mobile version