Ballina Sport Espanyol merr masa për banderolën: “Shakira është e të gjithëve”!

Espanyol merr masa për banderolën: “Shakira është e të gjithëve”!

Espanyol ka këmbëngulur se tifozët që u tallën me këngëtaren kolumbiane Shakira, me një banderolë në ndeshjen kundër Barcelonës në janar 2016 janë dënuar. Shakira, partnerja e mbrojtësit të Barcelonës, Gerard Pique, ka qenë subjekt i kësaj banderole tallëse me synimin për të ofenduar qendërmbrojtësin kundërshtar. Tifozët në “Estadi Cornella-El Prat” zbuluan një banderolë ku shkruhej “Shakira es te todos”, që përkthehet “Shakira është e të gjithëve”.
Shefi ekzekutiv i klubit katalanas, Joan Collet, ka kërkuar falje dhe ka shtuar se klubi nuk e dinte që do të shpalosej një banderolë e tillë. “Ne jemi kundër asaj që ndodhi. Zakonisht tifozët konsultohen me ne për këngët dhe banderolat e tyre. Në këtë rast nuk e dinim dhe ne gjithashtu u ndjemë të tradhtuar për këtë veprim. Mësuam se banderola nuk kishte hyrë në stadium, por ishte shkruar atje. Ata tifozë janë penalizuar dhe nuk do të ndjekin më skuadrën tonë”.

Exit mobile version