Balotelli shumë afër Juventusit

Nice's Italian forward Mario Balotelli (C) celebrates his team's victory at the end of the French L1 football match OGC Nice (OGCN) vs Olympique de Marseille (OM) on September 11, 2016 at the "Allianz Riviera" stadium in Nice, southeastern France.VALERY HACHE/AFP/Getty Images

Mario Balotelli raportohet se është afër transferimit te Juventus. Mario Balotelli është lajmi i ditës. Sipas mediave italiane, ish-sulmuesi i Milanit e Interit është afër arritjes së marrëveshjes me Juventusin për t’u transferuar në verë te Zonja e Vjetër si lojtar i lirë, shkruan “The Sun”.
Ish-futbollisti i Manchester City ka realizuar 17 gola për Nice këtë sezon dhe Juve e sheh si zëvendësues ideal për Gonzalo Higuain, që shpesh është larg formës më të mirë. Raportohet se çelësi për këtë transferim është Mino Raiola, i cili ka marrëdhënie të mira me Juven – skuadër në të cilën e transferoi në vitin 2017 Blaise Matuidin. Përveç Balotellit, si lojtar i lirë Juves pritet t’i bashkohet gjatë verës edhe Emre Can nga Liverpooli.