James: Zidane është idhulli im!

James Rodríguez, në një intervistë ekskluzive me “Chiringuito de Jugones”, ishte i sinqertë. Ai ende e vuan largimin nga Real Madridi, ku donte të realizonte ëndrrën e jetës së tij. Gjithsesi, ai e bëri të qartë se respektonte vendimet e Zidane dhe se, me shpresë, do të luajë finalen e Ligës së Kampionëve me Bayernin…, kundër Real Madridit.
Zidane – “Numrat ishin aty, por çdo trajner ka lojtarët e tij të preferuar dhe kjo është krejtësisht e respektuar. Nuk e di nëse ka ndjenja të këqija mes Zidane dhe meje, por çdo trajner ka shijet e tij. Nuk e di nëse kjo ishte e padrejtë për mua, kur po bëja gjëra të mira, sa herë më jepej mundësia të luaja. Megjithatë, nuk jam duke menduar për këtë më”.
“Zizou” si lojtar – “Si futbollist, Zidane është idhulli im më i madh. Ai kishte shumë cilësi dhe e admiroj futbollin e mirë që ka luajtur”.
Largimi i tij nga Madridi – “Fillimi ishte i trishtuar dhe i vështirë, Real Madridi ka qenë gjithmonë ëndrra ime, por futbolli është i tillë. Një ditë jeni në vendin që doni, një ditë tjetër jo, përsëri…
Kritikat – “Unë nuk mund të pranoj që të them stërvitje e keqe. Jam trajnuar shumë, dy herë në ditë te Real Madridi. Gjithmonë e kam bërë rregullisht këtë, ndaj kam një ndërgjegje shumë të qartë. Jam trajnuar mirë dhe kur kam luajtur kam bërë gjërat e duhura”.
Kriza te Real Madridi – “Është një fazë e keqe, por në një rrugë të gjatë dhe mund të shndërrohet. Mendoj se madrilenët do ta eliminojnë PSG-në, i cili është një kundërshtar i ashpër. Real Madridi në Champions gjithmonë ndryshon ‘marsh’, ndaj e shoh favorit kundër parisienëve”.