Kapet me 40 mijë euro drogë shqiptari në Itali

Një 28-vjeçar shqiptar është arrestuar në Brogomeduna në Pordenone të Italisë, raportojnë sot mediat lokale. Shqiptari i identifikuar si Edison Troksi, një person me dokumente qëndrimi të rregullta në Itali, u ndalua nga policët teksa ai po lëvizte me mjetin e tij “Mercedes Class”.
Patrulla e karabinierëve kishte vënë re se i riu ishte shumë nervoz, dhe fytyra e tij e ka ‘tradhtuar’ duke u ndaluar kështu për t’u kontrolluar, shkruajnë mediat italiane.
Në bagazhin, brenda një karroce, karabinierët zbuluan 4.3 kg marijuanë. 28-vjeçari u arrestua për trafik të paligjshëm të drogës. Hetimet janë në proces për të kuptuar origjinën dhe destinacionin e drogës që në treg do të kishte shumën mbi 40 mijë euro.