Basha: Protestë për largimin e qeverisë më 27 janar

Kreu i PD-së Lulzim Basha iu ka bërë thirrje shqiptarëve që të marrin pjesë në protestën e 27 janarit kundër narkoshtetit.
“Ftoj të gjithë shqiptarët të na bashkohen në datën 27 janar në orën 12 në një protestë mbarëpopullore kundër padrejtësisë, drejtësisë të kapur nga krimi. Drejtësi për ata që duan ta ndërtojnë jetën në Shqipëri. Këtë e tregoi më së miri edhe raporti i fundit i publikuar nga CIA, ne jemi ende një narkoshtet. Pasojat e palishmërisë i ndjejnë shqiptarët. Paratë janë tek një grup sunduesish dhe nuk i çojnë në spitale dhe shkolla. Objektivi i PD-së është që t’i japë fund kësaj gjendje, taksa të ulta. Ftoj të gjithë shqiptarët të na bashkohën në këtë marshim të madh popullor”, u shpreh Lulzim Basha.