Ballina Sport Griezmann i kërkon superpagë Manchester United

Griezmann i kërkon superpagë Manchester United

Mbetet një nga prioritetet që ka Manchester United për sezonin e ardhshëm. “Djajtë e Kuq”, megjithatë, janë të vetëdijshëm se Barcelona është bërë rivali i tyre i madh për këtë operacion. “Mirror” thekson se lojtari i kuq dhe i bardhë mund t’i ketë kërkuar klubit me trajner Jose Mourinho një pagë rekord vjetore, prej 22 milionë eurosh në sezon. Arsyeja do të jetë, sipas mediave, për të marrë një refuzim dhe në këtë mënyrë të jetë në gjendje për të mbyllur transferimin e tij te Barça, e cila është dëshira e tij e madhe. Tek Atletico Madrid janë të vetëdijshëm se do të kenë vazhdimësi të komplikuar me francezin, edhe pse ata supozojnë se nuk do të ketë negociata dhe kushdo që do sulmuesin e tyre, do të duhet të paguajë 100 milionë euro. Megjithatë, Miguel Angel Gil Marin është ende duke synuar për të biseduar me të dhe do të përpiqet ta bindë Griezmann për të ndjekur një projekt, që premton të vazhdojë të rritet.

Exit mobile version