Ballina Aktualitet Basha: Shkarkimi i Çakos, shumë i vonuar dhe kokë turku

Basha: Shkarkimi i Çakos, shumë i vonuar dhe kokë turku

Lideri i opozitës, Lulzim Basha komentoi dje shkarkimin e Haki Çakos nga posti i drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit. Basha u shpreh për mediat se, ky shkarkim është shumë i vonuar dhe është një kokë turku, sepse krerët realë të trafikimit të drogës janë Rama, Tahiri dhe Xhafaj. “Informacionin po e marr nga ju. Natyrisht që është një hap tejet i vonuar, është një tjetër tregues i krizës së thellë, në të cilën e ka zhytur krimi, por padyshim Haki Çako është kokë turku se kupola e drogës drejtohet nga Edi Rama, Saimir Tahiri dhe Fatmir Xhafaj”, u shpreh Basha.
Çako u shkarkua dje nga kryeministri Rama. Haki Çako u emërua drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit më 15 prill të vitit 2015, duke zëvendësuar Artan Didin, i cili u dorëhoq në fillim të muajit prill 2015.

Exit mobile version