Zjarr në një banesë në Tiranë, vdes i moshuari

Një i moshuar mbeti i vdekur, nga asfiksia, pasi zjarri përfshiu banesën ku ai jetonte i vetëm në rrugën “Frosina Plaku”. Ngjarja ndodhi ditën e djeshme, kur pensionisti Spiro Ndino 85 vjeç, kishte lënë ndezur furrnellën për t’u ngrohur. Një batanije që i moshuari kishte lënë pranë furrnellës kishte marrë flakë fillimisht. Më pas, zjarri përfshiu të gjithë dhomën në të cilën po flinte 85-vjeçari Spiro Ndino.
Ndihma e fqinjëve qe tepër e vonuar, për shkak se tymi kishte asfiksuar të moshuarin. Banorët njoftuan policinë dhe zjarrfikësen dhe u përpoqën të ndihmonin të moshuarin. Pavarësisht përpjekjes së tyre, i moshuari ndërroi jetë menjëherë. Zjarrfikësit mundën të izolonin zjarrin dhe më pas të ndërhynin. Nga këqyrja e zjarrfikësve u konfirmua se zjarri ishte shkaktuar nga ndezja e batanijes, e cila kishte qenë fare pranë furrnellës.
I moshuari jetonte vetëm në banesë, pasi bashkëshortja i kishte vdekur. Pas veprimeve në vendin e ngjarjes, trupi i të moshuarit u përcoll në morgun e kryeqytetit për veprime të mëtejshme.