Kane ka kualitetin për të luajtur te Reali

Sergio Aguero beson se Harry Kane i Tottenham ka kualitetin për të luajtur te Real Madrid.
Sulmuesi argjentinas, i cili është përfolur për një kalim te Real për shumë vite, është i bindur për cilësitë e Kane. “E vërteta është se lojtarë të kualitetit të tij nuk do të kishin problem të luanin për një klub kaq të rëndësishëm si Real Madrid”, shprehet Aguero mbi Kane, i cili raportohet të jetë në radarin e gjigantëve spanjollë. “E vërteta është se jam shumë i lumtur këtu, si gjithmonë, siç kam thënë më parë, klubi ka fjalën e fundit. Klubi është ai që vendos dhe unë do të respektoj vendimin e tyre”, tha ai.