Ronaldo pret Perez, tre oferta në tryezë

E ardhmja e Cristiano Ronaldos mund të jetë larg nga Real Madridi, sezonin e ardhshëm. Sipas programit “El Chiringuito” të së mërkurës, ylli portugez i “Los Blancos” ka marrë deri në tri oferta nga klube të ndryshme për të marrë shërbimet e tij që prej 30 qershorit. Asnjë nga këto entitete nuk kanë kontaktuar drejtpërdrejt me Real Madridin, por sipas burimit të lartpërmendur, njëri prej tyre do ta bëjë këtë në ditët ose javët e ardhshme. CR7 do të jetë i hapur për çdo mundësi, gjithmonë duke pritur për “skedën e bardhë”, me plotësimin e kërkesës së tij për një rritje të pagës, që do të vinte shenjën e barazimit me Leo Messin apo Neymar, të cilët aktualisht e tejkalojnë portugezin me të ardhurat e tyre.
Sipas këtij programi, në qoftë se në një muaj apo muaj e gjysmë, presidenti i klubit, Florentino Perez, nuk ka bërë lëvizje rekord në këtë drejtim, Ronaldo bie dakord për të hapur negociatat me disa prej atyre që kanë qenë të interesuar për nënshkrimin e tij dhe mund të largohet nga “Bernabeu” në fund të sezonit të tanishëm.
Kontrata aktuale e Ronaldos skadon në vitin 2021, por Reali do t’i ofrojë zgjatjen e saj dhe një pagë marramendëse. Sipas “Corriere dello Sport”, Reali do t’i ofrojë Ronaldos 650 mijë euro në javë apo mbi 30 milionë euro në sezon. Kështu Ronaldo do të bëhej lojtari më i paguar se sa dy konkurrentët e tij, Leo Messi dhe Neymar.