Ballina Politikë Narkoshteti i Edvinit-Noriegës, nuk njeh amnistinë!

Narkoshteti i Edvinit-Noriegës, nuk njeh amnistinë!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë për të mos dhënë amnisti këtë fundvit ndryshe nga tradita e çdo viti të mëparshëm. “Të dashur miq, viti 2017 ishte viti i parë në histori që nuk pati amnisti për të burgosurit. Narko-Parlamenti i narko-republikës së Noriegës nuk bëri amnisti me rastin e 105-vjetorit të pavarësisë as dhe për festat e fundvitit paçka se në burgjet e vendit dergjen qindra e më shumë fëmijë, të rinj, gra, burra për krime minore si mospagesa e energjisë, mosbindje apo zënke me çunat e krimit, faje të shkeljes së rregullave të qarkullimit, hajdutë xhepash, përdorues fatkëqinj droge të arrestuar për dy gramë hashash etj., etj. Ndërkohë që me rekomandime të narko-deputetëve, narko-bashkiakëve, narko-ministrave dhe vetë Noriegës nxirren nga burgjet vrasës serial, trafikantë të dhjetëra tonelatave drogë, pronarët e magazinës me 21 tonelata drogë në Përmet vetëm për lidhjet e tyre me pushtetarët si dhe qarkullojnë të lirë mbi 300 vrasës, shfrytëzues prostitucioni, grabitës, pengmarrës, trafikantë droge, të dënuar nga drejtësia e vendeve të tjera, por që në Shqipëri ndajnë paratë e tyre të krimit me pushtetarët. Ky qendrim banditesk ndaj amnistisë është pasqyrë e fytyrës së vërtetë të Edvin Kristaq Ramës, Noriegës së Shqipërisë dhe narko-shtetit të tij të urryer”, shkruan Berisha.

Exit mobile version