Diego Costa në “qiellin e shtatë”

Sulmuesi brazilian hispanik shënoi gol në fitoren e skuadrës së tij kundër Lleida. Një rikthim i mrekullueshëm i tij në radhët e Atletico Madrid. “Jam shumë i lumtur që kam luajtur përsëri futboll dhe kam luajtur përsëri me Atlético Madrid. Kjo ishte shumë e rëndësishme për mua dhe ndihem shumë i lumtur për këtë”, tha ish-sulmuesi i Chelsea. Lidhur me golin e shënuar kundër Lleida, Costa shtoi: “Unë nuk mund të kërkoj më shumë në këtë rikthim me Atlético. Jam duke luajtur përsëri dhe jam me fat që të shënoj një gol, gjë që më bën edhe më të lumtur”. Mirëpo, në këtë ndeshje të parë për vitin 2018, Diego Costa pësoi një traumë të drejtpërdrejtë në pjesën e brendshme të këmbës së tij të djathtë, që i shkaktoi siklet edhe në gju. Në trajnimin e të enjtes do të vlerësohet evolucioni i problemit dhe nevoja për të kryer teste diagnostike apo jo.