Aubameyang zëvendëson Sanchezin në Arsenal

Drejtuesit e Arsenalit tashmë e kanë gjetur zëvendësuesin e Alexis Sanchez, nëse ky i fundit largohet gjatë janarit. Alexisa Sanchez ka kontratë me Arsenalin deri në fund të këtij sezoni dhe e ka bërë të qartë se nuk do ta vazhdojë atë. Pikëpyetje ka mbetur vetëm nëse ai do të largohet gjatë janarit apo verën e ardhshme.
Për lojtarin interesim të madh ka shprehur Manchester City, që e dëshiron gjatë këtij muaji dhe Arsenal tashmë ka gati zëvendësuesin e tij. Sipas Gianluca di Marzio, skuadra londineze e dëshiron sulmuesin e Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang. Edhe lojtari dëshiron të largohet nga Dortmund dhe Arsenal shihet si një mundësi tepër e mirë për të.