Rikthimi i Adriano-s dhe Romario “show”

Ishte një ditë e veçantë, si gjithmonë. Ndeshja traditë e futbollit brazilian është zhvilluar në mbrëmjen e së mërkurës. Evenimenti i organizuar nga Zico ka bashkuar yjet e futbollit brazilian dhe të arenës ndërkombëtare.
Skuadra e Kuqe kishte lojtarë si Adriano, Romario dhe Petkoviç dhe në fund ishte ajo që triumfoi ndaj skuadrës së Bardhë, me lojtarë si Renato Gaucho, Alex dhe Marinho, me rezultatin 7-3.
Lista e lojtarëve të konfirmuar ishte: Junior, Tita, Renato Gaucho, Aldair, Juan, Leonardo, Jorginho, Zinho, Camilo, Bruno Silva, Djalminha, Neto (i mbijetuar i aksidentit të Chapecoense) dhe Amoroso, ndër të tjerë. Ndërsa lojtarë të huaj ishin Edgar Davids, Recoba, Sorin dhe Goycochea, bashkë me serbin Petkoviç.
Ndeshja shënoi edhe rikthimin e Adriano-s në Maracana. Ndeshja e tij e fundit ka qenë më 2010, në atë kohë Perandori mbante veshur fanellën e Flamengo-s në fitoren 2-1 ndaj Universidad de Chile në Copa Libertadores. Adriano shënoi golin e pestë të skuadrës së tij, por përgatiti edhe dy të tjerë për Zico dhe Romario.