“Pastore tek Inter? Varet nga PSG”

Drejtori i Inter, Piero Ausilio ka lënë të kuptohet se Inter do të bëjë një ofertë për Pastore-n gjatë janarit. “Inter nuk është në krizë, mendoj se është e natyrshme të humbasësh disa ndeshje pas disa muajsh. Mendoj se ishin ndeshje të pazakonta dhe bisedimet për një krizë janë të ekzagjeruara.
“Luciano Spalletti dhe klubi kanë besim të madh te djemtë. Skuadra mund të përmirësohet, të gjithë mundet. Do të punojmë për merkaton, pasi e konsiderojmë veten tonë një skuadër e fortë, por jo perfekte.
“Pastore? Nuk besoj se dikush ka dyshime mbi kualitetin e tij. Duhet të kuptojmë se çfarë do të bëjë PSG. Ai është një lojtar i rëndësishëm, jemi të lumtur që e sheh Inter-in si një mundësi, por është e parakohshme të flasim për këto gjëra.
“I di limitet financiare. Nuk jemi të interesuar të blejmë dikë vetëm për hir të merkatos. Duhet të mbajmë grupin e tanishëm. Por duhet të jemi të gatshëm për çdo mundësi që do të na paraqitet”.