E kërkon gjysma e Europës!

Paulo Dybala është një nga sulmuesit më të kërkuar në Europë. Manchester United, Real Madrid dhe Barcelona janë disa nga super klubet e Europës që janë interesuar dhe vazhdojnë të interesohen për “La Joya”, i cili nuk po kalon një moment të mirë tek Juventus. Në javët e kaluara, shtypi anglez ka folur për një marrëveshje të arritur mes Manchester United dhe “Zonjës” për transferimin e lojtarit në “Old Trafford” në merkaton e janarit për 68 milionë euro.
Por këto zëra janë hedhur poshtë nga klubit torinez që ka vendosur një çmim për sulmuesin argjentinas. Në fakt, kampionët në fuqi të Italisë, sipas “Corriere della Sera”, e vlerësojnë 150 milionë euro kartonin e numrit 10.