Mourinho trondin Realin dhe Chelsin

MANCHESTER, ENGLAND - AUGUST 13: Jose Mourinho, Manager of Manchester United shows appreciation to the fans after the Premier League match between Manchester United and West Ham United at Old Trafford on August 13, 2017 in Manchester, England. (Photo by Dan Istitene/Getty Images)

Një lajm i bujshëm i merkatos vjen nga Anglia dhe lidhet me të ardhmen e Eden Hazard. Sipas “Sun”, në përfundim të sezonit aktual, futbollisti belg mund të largohet nga Chelsea për të veshur fanellën e Manchester United. 26-vjeçari mbetet një objektiv i rëndësishëm edhe për Realin e Madridit, por ditët e fundit ka dalë në skenë Mourinho, i gatshëm për të bërë një çmenduri për të. “Djajtë e Kuq” raportohet se janë të predispozuar të shpenzojnë 90 milionë stërlina (mbi 100 milionë euro) për futbollistin, për të bindur drejtuesit londinezë që ta lënë të lirë. Mbetet për t’u parë se si do të zhvillohen ngjarjet, pasi për një lojtar si Hazard klube të tjera të mëdha mund të shpenzojnë për më shumë se 100 milionë.
Trajneri i Manchester United beson se mund ta mundë Real Madridin dhe PSG-në në garën për të marrë shërbimet e lojtarit të shkëlqyer belg. Hazard, 26 vjeç, tashmë ka hedhur poshtë një marrëveshje të re prej 300.000 paundësh në javë, pasi po konsideron opsionet e tij.
Nënshkrimi prej 32 milionë paundësh nga Lille ishte pjesë e ekipit të Chelsea të Mourinhos, që fitoi titullin 2014-2015. Dhe,”Special One” është gati të sulmojë ish-klubin e tij të vjetër, për t’i marrë yllin belg. Manchester United e mban tashmë rekordin e transferimit të futbollit anglez, pas pagimit të 89 milionë paundëve për Paul Pogba, në verën e vitit 2016. “Djajtë e Kuq” shpenzuan 75 milionë paundë për sulmuesin Romelu Lukaku, verën e kaluar, një marrëveshje që mund të rritet në 90 milionë paundë.