Ballina Sport Juve, Dybala rikthehet titullar kundër Genoas

Juve, Dybala rikthehet titullar kundër Genoas

Pas dy startimeve radhazi nga stoli, kundër Interit dhe Bolonjës, mund të “rigradohet” në formacion Paulo Dybala. Argjentinasi i Juventusit është në kërkim të shpengimit, pas “përjashtimeve” për zgjedhje teknike nga Allegri, i cili foli për qetësi dhe rifitim të xhevahirit të tij. Në ndeshjen e së mërkurës në mbrëmje, në stadiumin “Allianz”, mes Juventusit dhe Genoa, e vlefshme për raundin e radhës të Kupës së Italisë, Dybala do të luajë me siguri nga fillimi. Kjo favorizohet edhe nga fakti se Mandzukic dhe Cuadrado janë të lënduar. Kroati është kthyer nga një plagë (trembëdhjetë qepje), pas një përplasjeje në lojë me Mbaye dhe është gjithashtu në rrezik për Romën. Kolumbiani nuk është shëruar ende nga lëndimi në ijë, çka e detyron atë të humbasë garën kundër Verdit dhe shokëve të tij.
Kësisoj, Juventusi po shkon drejt një “tridenti” të përbërë nga Dybala dhe njërit mes Douglas Costa dhe Bernardeschi, duke pasur përpara në majë Higuain. Përveç një vendi si titullar, Dybala mund të ketë të gjetur qetësinë e jetës së tij private. Siç raportohet nga “Tuttosport”, e zakonshmja darkë e Krishtlindjeve, e organizuar nga Juventusi, e pa atë me të dashurën Antonella, me të cilën u kthye pas ndarjes së verës. Të dy u ulën në të njëjtën tavolinë, si presidenti Agnelli. Sigurisht, jo gjithçka ishte një rastësi. I vetmi shënim negativ përfaqësohet nga menaxhmenti i familjes së Dybala, i përfaqësuar nga vëllai i tij më i madh, Mariano, që nuk vlerësohet nga Juventusi. Sipas “Il Corriere della Sera”, pati edhe një takim mes Marianos dhe PSG-së, me gjigantët francezë që e shohin argjentinasin si zëvendësim për Neymarin, në rast të kalimit të brazilianit te Real Madrid. Një marrëdhënie midis palëve, që nuk është edhe aq idilike.

Exit mobile version