Ballina Aktualitet Shkon në gjyq vrasësi i gjyqtares Fildez Hafizi

Shkon në gjyq vrasësi i gjyqtares Fildez Hafizi

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar në gjyq Fadil Kasemin, i cili vrau ish-gruan e tij, gjyqtaren Fildez Hafizi. Mbi 53-vjeçarin rëndojnë tre akuza ajo e “vrasjes për shkak të marrëdhënieve familjare”, “armëmbajtje pa leje” dhe “rrëmbim personi’. Sipas Prokurorisë, Kasemi është autori i krimin dhe e ka kryer atë me vetëdije të plotë.
Gjatë hetimit, duke u bazuar edhe në prova filmike, pasi vrasja është xhiruar nga një kamera sigurie u rindërtua dinamika e ngjarjes. Fadil Kasemi i është afruar qetësisht makinës së ish-gruas së tij, e cila sapo ishte futur brenda. Ai nxjerr pistoletën, duke e qëlluar 2 herë në kokë, gjë e cila ka sjellë dhe vdekjen e menjëhershme të 39-vjeçares.
Më pas, ai është larguar nga aty dhe nën kërcënimin e armës ka kërcënuar një shofer furgoni, duke i kërkuar që ta nxjerrë jashtë qytetit të Tiranës. Por policia ka mundur ta kapë në afërsi të Komisariatit Nr. 1 të Policisë. Vrasja e gjyqtares Hafizi ishte një krim i paralajmëruar, pasi verën e vitit 2015, ish-bashkëshorti i saj tentoi ta vrasë në plazhin e Golemit në sy të fëmijëve. Por në këtë rast, ajo mundi të shpëtojë, pasi disa persona ndërhynë dhe i morën armën Fadil Kasemit.

Exit mobile version