Ballina Sport Valverde: Të lumtur, që po kthehemi në shtëpi me fitore

Valverde: Të lumtur, që po kthehemi në shtëpi me fitore

Ernesto Valverde, trajneri i Barcelonës, festoi fitoren e ekipit të tij ndaj Villarreal. Ai nënvizoi se me rëndësi ishte marrja e tri pikëve, sepse në një transfertë të tillë është gjithmonë e vështirë. Në veçanti, Valverde përshëndeti faktin se Barcelona u kthye për të fituar pas dy barazimesh, sidomos pas fitores së Real Madridit, Atleticos dhe Valencias. “Kjo ishte një lojë e rëndësishme, ku synimi parësor mbetej marrja e tri pikëve. Kjo është gjithmonë e vështirë këtu, ndaj jemi të lumtur që kemi marrë atë që kemi dashur dhe po kthehemi në shtëpi me fitore”. Valverde, gjithashtu, komentoi performancën e Vermaelen: “Ai është një lojtar i madh, ne nuk kemi asnjë dyshim për këtë. I është dashur të luajë në një moment vendimtar për ne dhe është përgjigjur me seriozitet të madh”.

Exit mobile version