Casillas fiton “Golden Foot”

Pas Gianluiggi Buffon një tjetër portier fiton çmimin prestigjoz. Golden Foot. Bëhet fjalë për ish- gardianin e Realit të Madridit dhe kombëtares spanjolle, aktualisht pjesë e Portos në kampionatin portugez, Iker Casillas. Ky i fundit ka qenë më i votuari nga publiku, duke bërë të vetin këtë çmim prestigjioz, i cili mund të fitohet vetëm një herë në karrierë. Casillas për të fituar trofeun ka mposhtur konkurencën e dy futbollistëve më të mirë në Botë për momentin Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, ndërsa ka vendosur në rresht pas tij edhe emra të tjerë të rëndësishëm si Andrea Pirlo, Manuel Neuer, Sergio Ramos, Yaya Toure etj.