Ballina Politikë Patentat në makinën e Sotës/ Tahiri po përgatiste arratisjen me miratimin e...

Patentat në makinën e Sotës/ Tahiri po përgatiste arratisjen me miratimin e Ramës

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri po përgatiste arratisjen me miratimin e Ramës. Denoncimi është bërë nga ish-Kryeministri Berisha pas një mesazhi të marrë nga qytetari dixhital. Berisha shkruan se Oresti i ka marrë paratë dhe patentat me porosi të Saimirit në kasafortën e Jahtit të tij.

“Saimir Trafiku me miratimin e Rames po pregatiste arratisjen!

Oficeri dixhital denoncon: – Saimir Trafiku me miratim te Rames kishte bere plan te arratiset nga vendi!

– Parate qe u gjeten ne makinen Orestit jane te Saimir Trafikut.

– Oresti i ka marre parate dhe patentat me porosi te Saimirit ne kasaforten e Jahtit te tij

– Jahti luksoz i Saimir Trafikut eshte dhurate qe Habilajt i bene atij beharin qe kaloi.

Lexoni te plote mesazhin e oficerit dixhital!”, shkruan Berisha.

“Doja të bëja të ditur se lekët që i jan gjetur ne makinen e Orestit jane te Sajmir Tahirit!Ai e ka derguar posaçerisht ate per te mare leket tek kasaforta e jahtit te tij qe e ka blere kete behar qe kaloi, ose dhuarate nga Habilajt!!!!

Prandaj ndodhen dhe patentat aty,sepse ai e dergoi me nxitim se mos ja gjenin ne jahtine tij prokuroret. Ne fakt prokuroria ka rene ne ere qe Sajmir Tahiri pervec gomones posedon dhe nje jaht tjeter lluksoz.prandaj ka dy patenta,nje per gomonen qe nuk peshon me shum se 20 ton, dhe nje per jahtin qe eshte diku te 50-60 ton. Ky skandal ka per te plasur nga momenti ne moment ,sepse Sajmiri me miratim te Rames kishte ber ne plan qe te aratisej me gjith familje. do ju lutesha per arsyet e mija,amonim!”, shkruan qytetari.

Exit mobile version