Dëmtohet sërish James Rodriguez

Bayern Munich ka marrë një tjetër lajm të keq nga infermieria, pasi James Rodriguez dëmtoi shpinën në stërvitje dhe nuk do të luajë në Kupën e Gjermanisë, të mërkurën kundër Leipzig. 18 herë fituesit e Kupës së Gjermanisë konfirmuan në Twitter se lojtari nga Kolumbia qëndroi në Mynih dhe nuk udhëtoi me ekipin. 26-vjeçari James luajti atë që ishte ndeshja e tij në Bundesligë, gjatë fundjavës së kaluar, që kur u huazua nga Real Madrid, por tani nuk dihet se për sa kohë do të vazhdojë të mungojë. Gjithsesi, me ndeshjen që ishte në barazim pa gola ndaj Hamburg, James zëvendësoi Thomas Muller në pushim. Pasi ndërtoi golin vendimtar, në minutën e 52-të, duke i dhënë asistin e duhur për Corentin Tolisso, James mendohej se do të rikthehej si titullar pas dy muajsh me probleme fizike, por nuk qe e thënë, futbollisti është ndalur sërish.